KONST / Litografier / Färglitografi 14332047
nr 1433 2047
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Signerad, numrerad 129/260. Färglitografi, bildmått: 33x46, yttermått inklusive ram: 67x79 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 22 november 2021
kl 20:49:28
22/11 20:41:27
22 nov
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman